0.03
 
  Meniu
kitas

Liūdna pabaiga:  Viltis gyventi..  Arba „dar viena diena ir jis susprogtų iš vidaus“

ankstesnis

Prieš kurį laiką apsiemėme vykdyti P-S-P programą prie Naujosios Vilnios Nakvynės namų.  Buvo sterilizuotos dvi katytės, kastruotas vienas suagęs katinas (Juodukas) ir paimti į mūsų globą trys mažyliai. Moli, Feliksas ir Kipšas rado namus, viena iš sterilizuotų katyčių praejus keliems mėnesiams po sterilizacijos buvo mirtinai suvažinėta mašinos. Juoduku ir kita sterilizuota katyte rūpinames lauko sąlygomis – kartą per sąvaitę nuvežame maistuko atsargų juos šeriančiai geraširdei moteriai, su kuria sutarėme, kad jei tik kažkas nutinka kuriam iš katukų, ji mums skambina.

Skambučio iš Alos sulaukėme praeitą savaitę ketvirtadienį – Juodukas, kurį vietiniai gyventojai vadina Černyš, nustojo valgyti, yra vangus, nepaeina ir kelių metrų, guli be judėsio.. Skubėjome į nakvynės namų teritoriją, bet katuko nebebuvo, galvoje sukosi daug minčių, negerų minčių..   kad pavėlavome, kad juodukas kažkur kankinasi, kad nutiko kažkas nepataisomo..   Nors tai yra „tik lauko katinas“, mums visi be išimties gyvūnai yra svarbūs ir brangūs.

Keliavome ten ir penktadienį, juoduko vėl niekur nebuvo, nakvynės namų gyventojai irgi nematė jo tądien. Katuką radome šeštadienį, gulėjo teritorijoje, praktiškai be gyvybės ženklų. Įdėję į boksą lėkėme į kliniką, labai ačiū Filaretų vet.gydyklos personalui gyd.Aleksandrui, kad sutiko priimti tuomet, kai klinika buvo perpildyta lankytojų.

Apžiūrėjo, išmaigė, patikrino – katuko šlapimo pūslė išsipūtus, žarnynas perpildytas išmatomis... Vet.gydytojas pasakė tiesiai šviesiai „dar viena diena ir gyvūnas mirtų kančiose, nes susprogtų iš vidaus“. Reikėjo išsiaiškinti, kas vyksta, kodėl katinėlis negali nei šlapintis nei tuštintis. Padarėme rentgeną, kuris ir parodė priežastį – dubens kaulų lūžys, sena trauma, užspaudžiamas nervas. Kaskart tuštinantis jam labai skauda. Tik paskui apklausėme nakvynės namų gyventojus, kurie papasakojo, kad prieš kelis metus jis buvo partrenktas mašinos, tempė užpakalinę dalį, ilgai nevaiksčiojo, paskui kažkaip atsistojo ant kojų.. Taigi, kažkas važiavo, sužalojo gyvūną, net nesustojęs tęsė savo kelionę, ir tikriausiai iškart pamiršo katiną, kurį kliūdė..  liūdna L

Tyrimai, lašalinė, šlapimo pūslės bei žarnyno turinio išspaudimas su narkoze, kateterio įvedimas. Visų  šių skausmingų  procedūru metu Černyš tik gulėjo ir žiūrėjo mums visiems į akis. Lyg klausdamas, kas bus toliau, lyg dėkodamas, kad nepakeliamas skausmas atslugo. Katuką palikome stacionare stebėjimui bei gydymui. Jam kasdien leidžiami vaistai, skatinantys žarnyno peristatiką, kateterio pagalba tuštinama pūslė. Taip jis turės pabūti bent 4-5 dienas, paskui ištrauks kateterį ir reikės stebėti, kaip jam sekasi tuštintis pačiam.

Dabar negalvojame apie laikinų globėjų paiešką, nesvajojame, kad įvyks stebuklas, ir katukas turės tikrus namus, nes į lauką jam grižti tikrai nebegalima. Dabar svajojame tik apie tai, kad jam pavyktų, kad ištrauktus kateterį jis galėtų gyventi, be skausmo, be kančių.

Labai tikimes Jūsų palaikymo ir pagalbos. Suma už visas procedūras šiai dienai jau pasiekė 250 eur. Ir tai dar ne viskas, dar laukia procedūros, gydymas, tyrimai. Labai reikalinga parama!

Paaukoti galite į „Mažosios Lizos“ sąsk., mokėjimo paskirtyje nurodant „Černyš, gyvenk“:

„Mažoji Liza“ VšĮ 

Paramos gavėjo kodas: 302705033 

Banko sąskaita: LT 27 7044 0600 0779 9964


Autorius: Erika J.
Organizacija: „Mažoji Liza“ VšĮ
Svetainė: http://www.mazojiliza.lt, Facebook
Naujienos ID: 138194
Peržiūrėjimų skaičius: 1897
Įdėta: 2017-06-27 (Erika J.) | Redaguota: 2018-09-21 (Erika J.)

Susijęs turinys
 Reikalinga pagalba: Likimo ironija.. Arba kaip nakvynės namų teritorijoje apsigyveno katinėliai. Reikalinga globa ir parama.
 Dovanojamas kačiukas Vilniuje
 http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.48850
 Prieglaudų rss: Likimo ironija.. Arba kaip nakvynės namų teritorijoje apsigyveno katinėliai. Reikalinga globa ir parama.

Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

Erika J. (2017-07-03)
Juoduko su mumis nebėra. Nuėmus kateterį katukas negalėjo tuštintis savarankiškai, prasidėjo vidinis kraujavimas. Ilsėkis, mažyli, atleisk, kad nepadėjome :( P.s.: už jo gydymo bei procedūrų apmokėjimą esame labai dėkingi Marikai ir Giedrei, tokių ligoniukų gelbėjimas yra labai brangus, ir, deja, ne visada sėkmingas, bet atsisakyti padėti negalime.
 
   
Prisijungę (275)
,0.0007,0.0011,0.001,0.0027 ( + 0.0055) 0.971.19 (+ 0.22)